Mucitler Atölyesi

Adres

Bulgurlu Mah. Libadiye Cad. No:13 Üsküdar - İstanbul

İletişim

0 216 650 89 50

Süre

Hafta Sonu Okulu, kış ve yaz kampları süresince hizmet veriyor.

Süre

Tek giriş: 50₺

Aylık üyelik: 150₺

  Eğlenerek öğrenilir mi?

Bu sorunun yıllardır cevabı aranmaktadır. Eğer bir gün yolunuz Bulgurlu ’daki Mucitler Atölyesi’ne düşerse siz de bu soruya evet diyenlerden olacaksınızdır diye tahmin ediyoruz.   Mucitler Atölye ’sinde eğlenerek öğrenmek ve büyümek mümkün! Daha henüz girişte sizi “Bugünün çocukları yarının bilim adamları” afişleri karşılıyor. Çocuk ve bilim yan yana gelince de elbette ortaya güzel şeyler çıkıyor.

    Atölye 4-6 yaş arasındaki çocuklara hitap ediyor. Çocuklar 1 saatte tam 4 tane farklı deney yaparak el becerilerini geliştiriyorlar, keşfederek öğreniyorlar, erken yaşta takım çalışmasına adapte oluyorlar.  Günün sonunda ise yapılan 4 deneyden biri çocuklara teslim ediliyor. Daha büyük yaş grubundaki çocuklar Mühendisler Atölyesi gibi daha farklı atölye çalışmalarından faydalanabiliyor Deneylerin dışında farklı etkinler de mevcut bu atölyede; mesela anneler günü etkinliği gibi. Atölye aynı zamanda sadece Bulgurlu sınırlarında kalmayıp farklı okulları da ziyaret ederek eğlenceyi ve bilimi götürebildiği her yere götürmeye çalışıyor.

    Atölyeye ulaşım da gayet kolay. Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı’nı kullanıp Bulgurlu istasyonunda indikten sonra, atölye ve metronun arası yürüyerek 4-5 dakikalık mesafede kalıyor.

Atölyeye tek seferlik bir katılım yapmak isterseniz bunun maliyeti 50 TL oluyor, aylık bir katılım yapmak isterseniz de fiyat 150 TL oluyor.

    Kısacası, çocukların, yani yarının bilim adamlarının keşfederek, eğlenerek öğrenmesi, erken yaşta bilim ve öğrenme ile tanışıp onları sevmesi için muazzam bir yer Mucitler Atölyesi :)