KAPLUMBAĞA'NIN HEYBESİ PROJESİ

Heybemdeki Çocuk Şehri

İSTANBUL 

hçs.jpeg

Çocuğunuza tarih aşkını aşılayın! 8-12 yaş arası çocuklara Anadolu Selçuklu'dan Osmanlı'ya bir Tarih panaroması...

askeri_müze_edited.jpg

İstanbul'un fethinden Osmanlı'nın yükselme dönemine kadar nice ganimet ve eserler burda, 7 den 77 ye siz ziyaretçilerini bekliyor.

SERAPSEDAT.jpg
Kütüphane

Çocuklarının hatırasına bir miras bırakan Serap hanım ve Sedat beyin kütüphanesini gelin yakından tanıyalım.

bdüzü.jpg

0-6 yaş gurubuna hitap eden bu kütüphanede tırmanma duvarı bile var! 

K.TUGCU.jpg

Bu kütüphane 7 yaş ve üzeri ilkokul ve ortaokul yaş grubuna hitap ediyor ve her birinin yaşına uygun yayınlar içeriyor. 

deniz_müzesi.jpg
Sağlık

Müzede harika gemiler sergileniyor, denizcilik arşivine ulaşılabiliyor ve denize dair her şey bulunuyor.. 

AHT.jpg

Gülhane parkında, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi asil ve zarif yapısıyla göz kamaştırıyor. Manzara eşliğinde kütüphanedeki oturma alanlarında kitap okuyabilir, film gösterilerine katılabilir ve istediğiniz zaman piyano çalabilirsiniz. Kütüphanede 1000’i aşkın ayrı yazarın toplamda  9000 kitabı bulunuyor.

MİNİSKOP.jpg

Miniskop’ta üç farklı oda ve üç farklı dünya bizleri bekliyor. Birinci odamız, Bilim Sınıfı. 

işbankasıgörsel.jpg

Müze içinde bulunduğu binanın üç katına yayılmış koleksiyonu ile birbirini takip eden sekiz salon boyunca İş Bankası’nın tarihini aktarıyor. Bankanın kuruluşundan bugüne dek kullanılan daktilolar, hesap makineleri, kumbaralar, reklam afişleri, kartpostallar yer alıyor.

UCURTMA.jpg

Burası i-na-nıl-maz! Her taraf uçurtmalarla kaplı, tavan bile. Bu mekan, atölye ve müze olarak iki bölümden oluşmakta.

mucitleratölye.jpg

Mucitler Atölyesi anaokulu ve ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik eğitici ve eğlenceli çeşitli etkinlikler; Deney, Elektrik-Elektronik, Robot Atölyesi, Matematik&Zeka Oyunları, Bilim Gösterileri, Sergileri ve Şenlikleri organize eder.

şişli2.jpg

Yaş gruplarına göre farklı olanaklar sağlayan bu kütüphanenin, çocuk gelişimi dikkate alınarak özenle hazırlandığı çok açık. 

cezeri.jpg

          “Tarihine bak, geleceği yaz!” sloganıyla hareket edensergiçocukların hayal dünyasını destekleyecek ve geliştirecek şekilde, kendilerinin de deneyerek kavrayabilecekleri düzenekler ve tarihten rengârenk görüntüler içeriyor.

camocagison.jpg

 Cam Ocağı, eğitim ve üretim faaliyetlerini mümkün olan en yaratıcı, verimli ve etkili şekilde gerçekleştirmeye özen göstermektedir. Her yaştan öğrencileri kapsayan geziler, gösteriler, günlük, iki günlük ve iki haftalık atölye çalışmaları, turlar düzenlendiği gibi, meraklı ziyaretçilere de her an kapısı açıktır.

_DSC1720_düzenlendi.jpg

Burası, İstanbul’da çocukluğunuzla masalsı bir yolculuk yapabileceğiniz harika bir yer. Oyuncaklar sizlerin ellerinden tutacak ve dört katlı bir yolculukta elinizi asla bırakmayacak. 

Oyuncak Müzesi

interaktifson.jpg

 Özgürlük Parkı’nın içerisinde yer alan “Kadıköy İnteraktif Kütüphanesi” diğer çoğu çocuk kütüpanesinden farklı olarak ebeveyinlerin de aktif olarak katılabileceği bir kütüphane amaçlıyor. Kütüphane, çocukların kitaplarla bir sorumluluk olduğu için değil gerçekten keyif aldıkları için buluşmalarını hedefliyor

bagcilar.jpg

Bunu istediğiniz gibi özelleştirin. Görüntüler, bağlantılar ve metin ekleyin veya koleksiyonunuzdan verilere bağlayın.

karikatür.jpg

Bu tarihi binada karikatür çizmek için bir sürü fırsat var! Atölyeler, sergiler, söyleşiler, amatör günü etkinlikleri, çizerlerle buluşma ve dahası... 

koza_düzenlendi.jpg

"Tiyatro bir değil binlerce yaşam biçimidir" sloganıyla yola çıkan Koza Tiyatrosu, çocuklara yönelik müzikli çocuk oyunları gerçekleştirmektedir. 

kemalettin_tuğcu.jpg

Beykoz'da yer alan Kemalettin Tuğcu Çocuk Kütüphanesi, aile ve çocukların birlikte vakit geçirebilecekleri bir ortam sunuyor.