Dr. Seuss'un Harika Dünyasına Ziyaret

Springfield’ da görebileceğiniz fazla bir şey yok ama bir Kaplumbağaysanız ve Dr. Seuss’ un doğduğu ve şimdilerde de The Amazing World of Dr. Seuss müzesine ev sahipliği yapan şehri çok merak ediyorsanız, mecbur kalkıp gidiyorsunuz. Dr. Seuss, yani Theodor Geisel, çok bilinen, çok okunan çocuk edebiyatı yazarlarından. Kafiyeli kitapları, kendine has çizimleriyle The Cat in the Hat(Şapkalı Kedi), Horton Hatches the Egg, On the Places You’’ ll Go! Adlı kitapların yazarı. Müze Dr. Seuss severler için bir hazine. Karakterlerin heykelleri odalarda, kitaptan bölümler merdivenlerde, duvarlarda yer alıyor. Dr. Seuss’ un çocukluğu, kişisel hayatı ve eşyaları da müzede sergileniyor.

 

Dr. Seuss’ un kitaplarında çok fazla kafiye kullanılıyor. Bu yüzden kitaplar, okumayı öğrenmek için çok güzel bir imkan sunuyor. Müzede’ de çocukların dil ve okuma becerilerini geliştirebilecekleri oyunlar da yer alıyor. Düzenlenen sanat atölyelerinin yanı sıra yazarın kitaplarını da müzede okumak mümkün.

 

Dr. Seuss müzesi yılda yaklaşık 50 tane aile programı düzenliyor ve okullarla birlikte çalışıyor. Özellikle yaz boyunca çocuklara pek çok aktivite hazırlıyorlar.

 

Dr. Seuss’ un dünyası gerçekten harika. Okuduğunuz kitaplardaki karakterlerle yeniden kurulmuş bir dünya da öyle!  :)

Müze hakkında detaylı bilgi için: https://springfieldmuseums.org/about/dr-seuss-museum/